1992 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara’da tamamladım. Daha sonra Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Öğretmenliği alanından mezun oldum. 4 yıllık lisans eğitimim süresince zorlukların yanı sıra keyifli zamanlar geçirdim.

Bu yıllar kendimi tam anlamıyla tanıdığım ve  özgüvenimi yeniden kazandığım yıllar oldu. Üniversite hayatımda akademik kariyerimin yanı sıra kişisel gelişimimi arttırıcı faaliyetlerde bulundum. Bu faaliyetlerden hala aklımda kalan ve bir ömür boyu kalacağını düşündüğüm güzel bir çalışmam oldu. Görme engelli arkadaşlarımız için kitap seslendirdim. Birilerinin benim sesimle hayal dünyasını geliştireceğini bilmek gerçekten büyük bir gururdu benim için.

Sonraları bir kursa yazılmaya karar verdim. Bu kursun müzikal anlamda olmasını çok istiyordum. O yıllarda üniversitemizde fenomen haline gelen Ney üfleme kursuna yazıldım. İki ay sonunda bütün duygularımı aktarabileceğim, sevinçlerimi ve hüzünlerimi paylaştığım bir arkadaş olmuştu bana Ney… Derslerimden kalan zamanda ve hafta sonları artık bende bir ney eğitimcisi olarak kursta çalışmaya başlamıştım. Öğretmenlik mesleğini bir nebze olsun anlamıştım. Çünkü bildiğiniz bir şeyi başkalarına öğretmenin verdiği mutluluğun tarifi paha biçilemez bir değer olmuştu.

Geçen yıllar tecrübe üzerine tecrübe katıyordu hayatıma. Üniversite hayatımın bitmesine son bir sene kalmıştı. İleride öğretmen olduğumda öğrencilerim için neler yapmalıydım, neler yapabilirdim, daha iyi nasıl öğretebilirdim ? Sürekli bu soruların cevaplarını bulmaya çalıştım. Çünkü biliyordum ki bir öğretmenin en iyi öğretmeni öğrencileriydi.

Sonunda üniversite hayatım bitmiş, Ankara’ya geri dönmüştüm. Mezun olduğum sene iş hayatına atıldım. Üzerinden yedi sene geçmiş olmasına rağmen yeni tanıştığım her öğrencimle ilk konuşmamızda ilk günkü gibi heyecanlıyım. Bu platformu kurmamdaki amaç ise siz öğrencilerimizin Fen Bilimleri’ne olan ilgi ve yeterliliklerini arttırmaktır. Beraber Fen Bilimleri dersini daha keyifli ve akılda daha kalıcı hale getireceğimizden zerrece şüphem yoktur…